2020 KPSS ortaöğretim sınavı saat kaçta başlıyor, bitiyor? 22 Kasım ortaöğretim KPSS sınavı kaç dakika sürecek?

Eğitim Haber Girişi : 21 Kasım 2020 22:28
Başvuru işlemleri 15-30 Eylül tarihleri arasında alınan KPSS ortaöğretim sınavı yarın yurt genelinde gerçekleştirilecek. Sınav merkezlerine ulaşım saatlerinde 81 ilin tamamında sokağa çıkma yasağı geçerli olacak. Sınav belgesini yetkililere ibraz eden kiş

KPSS ortaöğretim sınavı için geri sayım başladı. 2020 KPSS ortaöğretim sınavına adaylar, AİS ekranı üzerinden sorguladıkları sınav giriş yerleri belgesi ile katılım sağlayacak. Adaylar saat 10:00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. KPSS ortaöğretim sınavı saat kaçta başlıyor, bitiyor? 22 Kasım 2020 KPSS sınavı kaç dakika sürecek.SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

15-30 Eylül tarihleri arasında başvuru işlemleri yapılan 2020 KPSS ortaöğretim için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan sınav, saat 10.15'te yurt genelinde gerçekleşecek. 130 dakika sürecek olan 2020 KPSS ortaöğretim sınavında adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Memur olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı KPSS ortaöğretim sınav belgeleri ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden alınacak.

SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavına katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 12 Kasım 2020 tarihinde saat 14.20'den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

ÖSYM AİS GİRİŞ EKRANI-TIKLAYINIZAdaylar girdikleri sınava ait Sınava Giriş Belgesi'ni yanında bulundurmak zorundadırlar. Bu belge olmadan sınava girmek mümkün değildir. Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesi'nde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesi'nde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacıyla sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü kendisine kolaylık sağlayacaktır.

Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesi'ni kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri Sınava Giriş Belgesi'nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr