ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ASDEP sonuçları açıklandı mı, tarih belli oldu mu? Tarih açıklandı!

Yaşam Haber Girişi : 16 Eylül 2020 09:46
Aile Çalışma Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ASDEP personel alımı aşamalarından olan sözlü sınavların Temmuz ayında tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Bu kapsamda son günlerde araştırmalar
Tarih açıklandı! ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ASDEP sonuçları açıklandı mı, tarih belli oldu mu?

ASDEP sonuçları için binlerce vatandaş gelecek son dakika açıklamasını bekliyor. Bu kapsamda 15 Haziran – 14 Temmuz tarihleri arasında personel alımı süreçlerinden olan sözlü sınavlar tamamlanmıştı. Sınava katılım sağlayan adaylar sonuçların açıklanacağı tarih için geri sayıma başladı. Peki, ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? ASDEP sonuçları açıklandı mı, tarih belli oldu mu?

ASDEP SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gerçekleştireceği ASDEP personel alımı için süreç pandemi nedeniyle ertelenmişti. Gerçekleşen sınavların ardından gözler sonuçların açıklanacağı o tarihe çevrildi. Beklenen açıklama geldi. Sonuç açıklama tarihi ile ilgili detaylar Bakan Selçuk tarafından duyuruldu…Tarih açıklandı! ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ASDEP sonuçları açıklandı mı, tarih belli oldu mu? ASDEP SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ASDEP sonuçları açıklanma tarihine ilişkin güncel bilgiler paylaşıldı.

ASDEP başvurularıyla ilgili son değerlendirmeleri yaptıklarını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; "ASDEP sonuçlarını haftaya açıklıyoruz." Açıklamasında bulundu.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

65 yaşını bitirmemiş olma

Alım yapılacak bölümler için üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmak.Tarih açıklandı! ASDEP sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 ASDEP sonuçları açıklandı mı, tarih belli oldu mu? ASDEP NEDİR?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir Programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Bakanlığımızın sağladığı sosyal yardımların amacına uygun olarak kullanılıp kullanılmadığı yerinde, etkin bir şekilde denetlenebilecektir.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr