DGS kayıtları son günü ne zaman, bugün mü? DGS üniversite kaydı nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir?

Eğitim Haber Girişi : 15 Ekim 2020 11:26
ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçlarını duyurulmasının ardından DGS üniversite kayıtları gündeme geldi. İki yıllık önlisans eğitimlerini dört yıllık fakülteye tamamlamak isteyen öğrenciler için üniversite kayıtları e devlet üzerinden ya
DGS kayıtları son günü ne zaman, bugün mü? DGS üniversite kaydı nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan DGS yerleştirme sonuçlarının ardından DGS kayıtları son günü ne zaman sorusuna yanıt aranmaya başlandı. Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte iki yıllık önlisans programlarını dört yıllık fakülteye tamamlamak isteyenlerin sayısı bir hayli artış gösterdi. ÖSYM tarafından Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilgi verilirken DGS üniversite kayıt tarihleri de duyuruldu. Peki DGS kayıtları son günü ne zaman, bugün mü? DGS üniversite kaydı nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir?

DGS KAYITLARI SON GÜNÜ NE ZAMAN, BUGÜN MÜ?

ÖSYM ile gerçekleşen DGS kayıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. DGS üniversite kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekiyor. 9 Ekim'de başlayan DGS kayıtlarının 15 Ekim 2020 tarihinde sona ereceği biliniyor…DGS kayıtları son günü ne zaman, bugün mü? DGS üniversite kaydı nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir? DGS KAYITLARI SON GÜNÜ NE ZAMAN?

DGS kayıtları son günü bugün! ÖSYM ile yapılan açıklamaya göre; Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

DGS ÜNİVERSİTE KAYDI NASIL YAPILIR, HANGİ BELGELER GEREKİR?

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.DGS kayıtları son günü ne zaman, bugün mü? DGS üniversite kaydı nasıl yapılır, hangi belgeler gerekir?

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr