E Devlet ile KYK burs sonuçları açıklandı mı? 2020-2021 Bu yıl KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli mi?

Eğitim Haber Girişi : 05 Aralık 2020 21:01
KYK burs sonuçları merakla bekleniyor... 8 Kasım 2020 tarihinde burs başvurularının sona ermesinin ardından gözler sonuçlara yönelik gelecek açıklamaya çevrildi. Geçtiğimiz günlerde sonuçların açıklandığına yönelik iddialar sosyal medyada yayılsa da kurum

Üniversite öğrencilerine devlet tarafından sağlanan kredi ve burs imkanı işlemlerinin tamamlanması ile birlikte gözler Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan gelecek açıklamaya çevrildi. Öğrenciler KYK burs sonuçlarına yönelik araştırmalarına hız kesmeden devam ederken Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sonuçlar erişime açılacak. Peki; KYK burs sonuçları açıklandı mı? KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

2020-2021 KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından erişime açılacak olan KYK burs sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığında haberimizin içerisinde olacaktır.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZKYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz resmi bir bilgi yer almıyor. Ancak geçtiğimiz yıl 24 Ekim'de sona eren başvuruların ardından sonuçları 16 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Aynı takvim göz önünde bulundurulduğunda sonuçların 7 Aralık 2020 tarihine kadar açıklanacağı söylenebilir.

BURSTAN KİMLER YARARLANACAK?

Ön lisans öğrencileri,

Lisans öğrencileri,

İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler,

burstan yararlanabilmektedir.

Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.KYK DESTEK'TEN İLK AÇIKLAMA GELDİ!

KYK Destek hesabından yapılan açıklamaya göre "Burs/öğrenim kredisi sonuçları ve ödemeleri ile ilgili duyuru ve gelişmelerden haberdar olmak için lütfen https://gsb.gov.tr internet sitemizi ve resmî sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz. İyi günler dileriz." denildi.

KYK BURSU NE KADAR? (2020)

KYK 2020'de kredi ve ya burs 550 lira, Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren yüksek lisansta bin 100 lira, doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr