EBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var?

Eğitim Haber Girişi : 16 Eylül 2020 09:24
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri TRT EBA TV canlı izle ekranı üzerinden derslerini takip edebiliyor. Öğrencilerin göreceği dersler günlük ve haftalık ders programı - yayın akışı ile beraber duyuruluyor. Peki, 16 Eylül 2020 TRT EBA TV canlı yayın nere
EBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var?

TRT EBA TV CANLI yayın izle ekranı sabah saatlerinden itibaren öğrencilerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle uzaktan eğitime devam eden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitimlerini canlı ve onlıne olarak tamamlıyor. Peki; 16 Eylül 2020 TRT EBA TV canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İşte İlkokul ortaokul ve lise TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ve haftalık ders programı ile bugün hangi dersler var sorusunun yanıtı…

TRT EBA TV CANLI YAYIN İZLE | 16 EYLÜL 2020 TRT EBA TV İLOKUL – ORTAOKUL – LİSE DERS PROGRAMI

31 Ağustos 2020 tarihinde başlayarak yeni eğitim öğretim yılını uzaktan eğitimle sürdüren vatandaşlar bugün sabah saatleriyle beraber TRT EBA TV canlı yayın izle ekranına giriş yapmaya başladı. İlkokul ortaokul ve lise dersleri bilindiği üzere üç ayrı kanal üzerinden yayınlanıyor. Bu kapsamda öğrenciler 16 Eylül ders programı ve yayın akışı araştırması yapıyor.

İşte TRT EBA TV canlı izle ekranı ve ders programıEBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var?

UZAKTAN EĞİTİM HANGİ KANALDA?

TRT - EBA TV İlkokul, TRT - EBA TV Ortaokul ve TRT EBA TV Lise olmak üzere 3 kanal uzaktan eğitimde kullanılıyor.

EBA TV İLKOKUL İZLE

EBA TV ORTAOKUL İZLE

EBA TV LİSE İZLE

EBA CANLI DERS İZLEEBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var? EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR?

EBA girişi için birçok seçenek bulunuyor. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinde E devlet, Mebbis/ E okul Bilgileri ile, Öğrenci Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri ile, EBAKOD ile ya da Yurtdışından da giriş yapabileceksiniz.

Özel okuldaki öğretmenler, ücretli öğretmenler ve devlet okulundaki öğrenciler EBA'ya ve EBA Ders'e e-okul şifreleriyle girebilirler.

Özel okuldaki öğrenciler EBA'ya e-okul şifreleriyle girebilirler.

Açıköğretim öğrencileri EBA'ya ve EBA Ders'e açıköğretim şifreleriyle girebilirler.

Devlet okulundaki öğretmenler EBA'ya ve EBA Ders'e MEBBİS şifreleriyle girebilirler.

MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler e-devlet şifreleriyle de EBA'ya ve EBA Ders'e giriş yapabilirler.

EBA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZEBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var? EBA ŞİFRESİ ALMA, YENİ ŞİFRE NASIL OLUŞTURUR?

İki farklı şekilde şifre oluşturabilirsiniz.

a) "EBA Hesabı Oluştur" butonu ile:

Bir defaya mahsus olmak üzere "EBA Hesabı Oluştur" butonuyla veline ya da öğretmenlerine başvurmadan EBA şifresi belirlenebilir. Bunun için:EBA TV CANLI İZLE: 16 EYLÜL TRT EBA TV canlı yayın izle ekranı ile ilkokul, ortaokul ve lise ders programı! Bugün hangi dersler var?

EBA Hesabı Oluştur" butonuna tıkla.

E-Okul bilgilerini girdikten sonra "Giriş" butonuna tıkla.

EBA hesabın için yeni şifreni oluştur. Kendinin ya da veline ait e-posta adresini ve telefon numarasını gir ve "Şifre Oluştur" butonuna tıkla.

Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu sisteme gir ve "Gönder" butonuna bas.

Adımları eksiksiz tamamladıysan EBA Giriş ekranına yönlendirileceksin. Bu ekranda TC Kimlik no ve EBA hesabın için belirlediğin yeni şifreni girebilirsin.

Güvenlik kodunu girip ve "Gönder" butonuna bastığında Ana Sayfa ekranına ulaşacaksın.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr