Emine Erdoğan "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü"ne teşekkür etti - Son Dakika Haberleri

Türkiye Haber Girişi : 25 Mart 2021 23:58
Emine Erdoğan, bu yıl ilk kez verilen "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü" dolayısıyla UNDP Türkiye Ofisi'ne teşekkür etti.

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi ve çevreye ilişkin diğer çalışmalara katkıları nedeniyle Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi tarafından bu yıl ilki verilen "Küresel Amaçlar Eylem Ödülü"ne layık görüldü.

Fotoğraf: DHA[Fotoğraf: DHA]

UNDP'ye projeye gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Erdoğan, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

"2017'de başlattığımız Sıfır Atık Projesi, BM'nin 'Sorumlu Üretim ve Tüketim' amacına yaptığı önemli katkılardan dolayı UNDP Türkiye tarafından 'Küresel Amaçlar Eylem Ödülü'ne layık görüldü. UNDP Türkiye ekibine projelerimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Medeniyetimizde tabiatla kurulan ilişki öylesine derindir ki, tarihimizde çevreyi korumaya ilişkin nice vakıflar kurulmuştur. Bugün de ihtiyacımız olan; öteki haline gelen tabiat ile aramızdaki mesafeyi kapatmak, tabiatın dostluğunu yeniden kazanmaktır."

 


"Dünya ortak evimiz"

"Dünya Ortak Evimiz" etiketiyle başka bir paylaşımda bulunan Emine Erdoğan, video ile yayınlanan mesajındaysa şunları söyledi:

"Hayatın her alanında geri dönüşümü yaşam biçimi haline getiren, Sıfır Atık destekçisi tüm vatandaşlarımıza, kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşları ve medya mensuplarına teşekkür ediyorum."

 Kaynak : Trthaber.com.tr