Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kim? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

MEDYA Haber Girişi : 18 Ekim 2020 02:53
TRT1 ekranlarının yeni dizisi Gönül Dağı konusu ve oyuncuları sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Başrollerinde Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan´ın rol aldığı dizide bozkırda hayallerinin peşinden koşarak tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuz
Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kim? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

Ekranların yeni dizisi Gönül Dağı izleyici karşısına çıktı. Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Ecem Özkaya gibi oyuncuların yer aldığı yapımın konusu ve oyuncuları kadar çekildiği yerlerde büyük ilgi görüyor. Cennetin Gözyaşları dizisindeki Selim karakteriyle hafızalara kazınan Berk Atan yeni dizisinde Taner karakteriyle karşımıza çıkıyor. Mustafa Çiftçi'nin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kim? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

GÖNÜL DAĞI KONUSU NE, OYUNCULARI KİM?

TRT1'de yayınlanan Gönül Dağı dizisi konusu ve oyuncularıyla epey merak ediliyor. Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan Mustafa Çiftçi'nin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan dizide tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin öyküsünü izleyeceğiz…Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kim? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? GÖNÜL DAĞI KONUSU NE?

Bozkırın ikliminde aşklar naif ve güzel, kavuşmalar ise çetin ve neredeyse imkansızdır. Bundan en fazla nasibini alan ise Taner'dir. Çocukluk aşkı Dilek'in kasabadan ayrılışının üstünden yıllar geçmiş olsa da onu unutamamıştır. Bir gün ona kavuşabilmenin ümidiyle yaşayan Taner'in en büyük hayallerinden biri de yaptığı uçağı dünyaya tanıtmaktır.

Taner, amcaoğulları Veysel ve Ramazan'la birlikte 'Altmış altı' adını verdikleri uçaklarını bitirme aşamasına gelmişlerdir. Yakın zamanda başvurdukları havacılık şirketi Taner'e ulaşır ve üç gün sonra yaptıkları uçağı görmeye geleceklerini söyler. Bu haber amcaoğullarını çok sevindirir, ancak bir problemleri vardır. Uçağın testi sırasında motor yanmıştır ve havacılık şirketi gelene kadar yeni bir motor bulmaları gerekmektedir. Üstelik Gönül Dağı'ndan düşen taşlar da kasabanın yolunu kapatmıştır. Tüm bu gelişmeler Taner ve amcaoğullarının işlerini daha zorlaştırır. Sunum günü gelip çattığında yıllardır üzerinde çalıştıkları uçağı gösterebilecekler midir?

Aşkı en saf haliyle yaşayanların, hasreti bir ömür yüreğinde taşıyanların, kopmaz halatlarla bağlanmış dostlukların, birbirinden renkli hayatların iç içe geçtiği Gönül Dağı'nda masal gerçeğe dönüşecek ve Dilek umulmadık bir anda Taner'in karşısına çıkacaktır.

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan Mustafa Çiftçi'nin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı'nın başrollerini Berk Atan ve Gülsim Ali İlhan üstleniyor. Dizide, sanat dünyasının usta isimleri Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazlı Pınar Kaya, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hüseyin Sevimli ve Çiğdem Aygün rol alıyor.Gönül Dağı konusu ne, oyuncuları kim? Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? GÖNÜL DAĞI DİZİSİ OYUNCULARI KİM?

Berk Atan,

Gülsim Ali İlhan,

Ecem Özkaya,

Ferdi Sancar,

Ali Düşenkalkar,

Erdal Cindoruk,

Gülhan Tekin,

Feyza Işık,

Ege Aydan,

Eser Eyüboğlu,

Cihat Süvarioğlu,

Semih Ertürk,

Nazlı Pınar Kaya,

Şebnem Dilligil,

Yavuz Sepetçi,

Nuri Gökaşan,

Hüseyin Sevimli,

Çiğdem Aygün

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Gönül Dağı dizisi Anadolu'nun eşsiz güzellikleriyle dolu Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr