Heyecan dorukta! DGS tercihleri ne zaman alınacak, ÖSYM ile taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu? Bu yıl DGS tercihleri ne zaman?

Eğitim Haber Girişi : 16 Eylül 2020 11:27
Dikey Geçiş Sınavı'na katılan ve geçtiğimiz haftalarda sonuçlarını öğrenen adayların DGS tercihleri için bekleyişi sürüyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen sınava önlisans programlarından mezun olarak eğitimlerini lisans düz
ÖSYM ile DGS tercihleri için geri sayım başladı! DGS tercihleri ne zaman yapılacak, Dikey Geçiş taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu?

DGS tercih başvuruları öncesi açıklanan sonuçlarla beraber konuyla ilgili araştırmalar da adaylar tarafınca hız kazanmış oldu. Bilindiği üzere Temmuz ayında gerçekleşen sınavın sonuçları beklenenden erken açıklanmıştı. Adaylar belirlenen tarihlerde aldıkları puanlara uygun olarak tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, ÖSYM ile 2020 DGS tercihleri ne zaman yapılacak, tarih belli oldu mu? DGS taban puanları ve kontenjanları ile Dikey Geçiş tercihleri ne zaman alınacak? İşte detaylar…

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE YAPILACAK? DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI BELLİ OLDU MU?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından duyurulacak olan tarihler için geri sayım sürüyor. ÖSYM AİS ekranı üzerinden adaylar tarihlerin belli olmasıyla işlemlerini gerçekleştirmeye başlayacak. Bu kapsamda kurumdan henüz resmi bir açıklama gelmese de DGS tercihleri için en kısa zamanda duyurunun yayımlanması ve taban puanlarının belirlenmesi bekleniyor…ÖSYM ile DGS tercihleri için geri sayım başladı! DGS tercihleri ne zaman yapılacak, Dikey Geçiş taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu? DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

DGS tercihleri için ÖSYM'den bir açıklama gelmedi. Geçen yıl tercihler sonuçların açıklanmasından 4 hafta sonra başlamıştı. Üniversite kayıtlarının başlaması nedeniyle en geç 2 hafta içerisinde bu yıl tercihlerinin başlaması öngörülüyor.

DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI AÇIKLANDI MI?

Taban puanlarının ve kontenjanlarının da kısa sürede açıklanması bekleniyor.ÖSYM ile DGS tercihleri için geri sayım başladı! DGS tercihleri ne zaman yapılacak, Dikey Geçiş taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu?

DGS SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANDI!

Dikey Geçiş Sınavı (2020 DGS) sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan DGS 2020 sınavının sonuçları heyecanla bekleniyordu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada 9 Eylül'de açıklanması beklenen sonuçların adayların erişimine açıldığını aktardı.

Meslek yüksekokulları ile Açıköğretim önlisans mezunlarının girdiği Dikey Geçiş Sınavı'nın sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı.

GÖZLER ÖSYM'DE!

Adaylar tercihler için yayınlanacak olan kılavuzu bekleyişe geçti. Henüz tarih açıklaması gelmese de 2 hafta içerisinde tercihlerin alınması bekleniyor...ÖSYM ile DGS tercihleri için geri sayım başladı! DGS tercihleri ne zaman yapılacak, Dikey Geçiş taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu?

SORU VE CEVAPLAR ERİŞİME AÇILDI!

09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 07 Eylül 2020 tarihinde saat 13.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve "Cevap Kâğıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr