KPSS taban puanları belli oldu! ÖSYM ile 2020/2 ön lisans, lisans ve ortaöğretim KPSS atama puanları!

Eğitim Haber Girişi : 14 Ocak 2021 19:25
KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının belli olmasının ardından ÖSYM KPSS taban puanlarını açıkladı. Adaylar tercih sonuçlarının ÖSYM´nin resmi sitesi üzerinden sorgulama yapacak olup T.C. kimlik num

KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KPSS taban puanları da belli oldu. En düşük ve en yüksek puanlar belli olurken adaylar KPSS atama puanları sorgulamaları yapmaya devam ediyor. Haberimizin içerisinden 2020/2 ortaöğretim, lisans ve ön lisans KPSS taban puanlarına ulaşabilirsiniz.

KPSS TABAN PUANLARI ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI!

KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, KPSS-2020/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleşen adayların puanları da yayımlandı. KPSS-2020/2 yerleştirme sonuçlarına ilişkin en küçük ve en büyük puanlara aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

KPSS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZKADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr