Uyanış Büyük Selçuklu dizisi konusu ve oyuncuları! Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor?

MEDYA Haber Girişi : 22 Eylül 2020 11:55
TRT1´in tarihi dönem dizilerinden biri olan Uyanış Büyük Selçuklu konusu ve oyuncularıyla dikkat çekiyor. Selçuklu döneminde yaşananları yansıtacak dizinin başrol oyuncuları arasında Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç yer alıyor. Tarihi türden dizilere
Uyanış Büyük Selçuklu dizisi konusu ve oyuncuları! Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor?

Büyük Selçuklu dizisi Selçuklu İmparatorluğu dönemini anlatan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi için geri sayım başladı. TRT1 ekranlarında yayınlanacak olan dizinin konusu ve oyuncuları kadar çekim yerleri de merak ediliyor. Tarihi döneme ışık tutan yapımın başrollerinde Ekin Koç, Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu yer alıyor. Dizinin yayın tarihi konusu ve oyuncuları merak edilirken yeni bölüm fragmanı izleyicisiyle buluştu. Buna göre; Uyanış Büyük Selçuklu dizisi konusu ve oyuncuları! Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor?

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU DİZİSİ KONUSU NE, OYUNCULARI KİM?

TRT1'in yeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu konusu ve oyuncularıyla merak ediliyor. Tarihi türünden izleyici karşısına çıkacak olan yapımın ilk bölümü 28 Eylül'de yayınlanacak.

İşte Uyanış Büyük Selçuklu konusu ve oyuncularıUyanış Büyük Selçuklu dizisi konusu ve oyuncuları! Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor? UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU KONUSU NE?

Yeni yayın dönemine ses getirecek dizilerle girmeye hazırlanan TRT 1'de, "kılıcın parlattığı, kalemin aydınlattığı bir çağın" öyküsünü anlatacak "Uyanış: Büyük Selçuklu", 28 Eylül Pazartesi günü ilk bölümüyle görücüye çıkacak.

TRT 1'in yeni dizisi Uyanış - Büyük Selçuklu'nun bu sahneleri olay oldu! Uyanış - Büyük Selçuklu 3. Son Fragmanı yayınlandı izle | VideoUyanış Büyük Selçuklu dizisi konusu ve oyuncuları! Uyanış Büyük Selçuklu ne zaman başlıyor? DİZİNİN KADROSUNDA ŞU İSİMLER YER ALACAK;

Sultan Melikşah rolünde: Buğra Gülsoy,

Terken Hatun rolünde: Hatice Şendil,

Ahmed Sencer rolünde: Ekin Koç

Arslantaş rolünde: İlker Kızmaz,

Hasan Sabbah rolünde: Gürkan Uygun,

İmam Gazali rolünde: Cemal Toktaş,

Elçin rolünde: Leyla Lydia Tuğutlu,

Tuna rolünde: Sevda Erginci,

Andreas rolünde: Osman Sonant,

Nizâmülmülk rolünde: Mehmet Özgür.

UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Kostümleri, hikayesiyle merak uyandıran 'Uyanış: Büyük Selçuklu' dizisi ilk bölümüyle 28 Eylül Pazartesi akşamı TRT1'de izleyici karşısına çıkacak.


Kaynak : https://www.sabah.com.tr